Çınar Sok. No:12 (35410) Ege Serbest Bölgesi

Gaziemir İzmir / TÜRKİYE

+ 90 0232 478 48 14

info@vardarci.com.tr

en ru

LİNTER MAKİNESİ - VH-176

  • Güçlü gövdede bulunan 176 Testereli
  • 4 Pistonlu Hidrolik sistemi,
  • Kolay ve Emniyetli Çıkabilen Testere Mili,
  • Manyetik Korumalı Elektronik Hız Kumandalı Yedirici Sistemi ile çok iyi kalitede linter pamuğu üretmektedir.

  Üstüne testere dizilmiş büyük bir mil ve karşısında çalışan fırça tamburu sayesinde pamuk çekirdeğindeki linterleme işlemini yaparak hava emişi ile linter pamuğunu da Makinenin dışına aktarır.
  Linter Makinesi VS-210 komple çelik konstrüksiyon imal edilmiştir. Makinenin gövdesi ve balansı alınmış testere milinde kullanılan 176 adet 0,045’’ kalınlığında ve 18’’ çapındaki testereler KEK marka olup, özel olarak Almanya’dan ithal edilmektedir.
  Makine hidrolik 2 silindir ile makinenin ön haznesine baskı yaparak yüksek kapasitede devamlı ve verimli çalışmasını temin eder.
  Vardarcı tasarımı olan kolay ve emniyetli çıkabilen testere mili vardır. Testere mili bileme işlemi için çıkarılmak istendiğinde, hidrolik 2 silindir ön hazne kapağını açarken, diğer 2 hidrolik silindir de testere milini makinenin önüne kolayca getirir.
  Bu esnada ön hazne kapağı kapatılarak milin tehlikesizce taşınması temin edilir.
  Makine ayrıca kayışların erken aşınmasını önleyen özel Vardarcı tasarımı olan kayış gergi sistemiyle donatılmıştır.

Awesome Image

Teknik Açıklamalar

Model

Boyutlar (mm.)

Testere Sayısı

Kapasite

Motor Gücü (H.P.)

A

B

C

(Ton / 24 Saat)

Yedirici

Testere Mili

Palet Mili

VH 176

2250

1300

2650

176

1st Cut /1е ≈ ≈ 40 (± 10%)
2nd Cut /2е ≈ 25 (± 10%)

1

30

25

Yağlı Tohumları
Temizleme

Linter
Makineleri

Kırma ve Kabuk Ayırma
Makineleri

Yağ Filtreleme
Makineleri

Yağ Pres
Makineleri

Yedek
Parçalar

 

Vardarcı Makina Sanayi, 1950’li yıllarda Şükrü Vardarcı tarafından kurularak Türkiye’nin her yöresinde bitkisel yağ fabrikalarının kurulmasına öncülük etmiş, gerekli makina ve ekipmanların üretimini sağlamıştır. Firma yönetimine ailenin ikinci nesil üyelerinin de katılımıyla imal edilen ürün yelpazesi genişletilmiş ve 1994 yılından itibaren firma yurt dışına açılmıştır. Vardarcı Makina 40 yılı aşkın mühendislik deneyimi ile sektörde pamuk çekirdeği, ayçiçeği, kanola, susam, soya v.b gibi yağlı tohumları işleyen ve bunların yağlarını çıkaran ve temizleyen makinelerini ve ekipmanlarını üretmekte olup, anahtar teslimi nebati yağ tesisi projeleri yapmaktadır. 2004 yılında Alman Egon Keller Gmbh+Co.Kg. ortaklığı ile Ege Serbest Bölgesi’nde kurdukları Keller & Vardarcı Industries firmasıyla da güçlerine güç katmıştır. Vardarcı Makina, yurt içinin yanı sıra, Suriye’de, Irak’ta, Almanya’da, Azerbaycan’da, Türkmenistan’da, Afrika’da ve Brezilya’da büyük kapasiteli nebati yağ tesisleri kurmuştur.

Vardarcı Makina, Türkiye’ye yağlı tohum işleme makinelerinde ilkleri de getirmiştir. İmal ettikleri 210 testereli pamuk çekirdeğini işleyen Linter makinesiyle Dünya’da bir ilk olan Vardarcı Makina, aynı zamanda yağlı tohumların soğuk işlenebilmesini sağlayan ve farklı üretim kapasitelerine uygun Cold-Pressing (soğuk yağ presi) sistemini ülkemize getiren ilk firmadır.

Vardarcı Makine, 2011 yılında Ege Serbest Bölgesi’nde daha büyük üretim tesisini devreye aldıktan sonra daha geniş çaplı nebati yağ projelerine geçerek müşterilere hizmet vermeye devam etmektedir.


Style Switcher
Layout Style
Predefined Colors
Background Image