Çınar Sok. No:12 (35410) Ege Serbest Bölgesi

Gaziemir İzmir / TÜRKİYE

+ 90 0232 478 48 14

info@vardarci.com.tr

en ru

Sık Sorulan Sorular

S. S. S.

Kompak Üretim Ünitesi

Kompak Üretim Ünitesi

Kompakt biyodizel Ünitemiz,başta tarim bitkileri koparatifler ve çifçiler olmak üzere dizel kullanan herkesin gereksinimlerini karşılayacak biçimde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu ünitede,biyodizel için gerekli ekipmanlar kolay kullanım olanağı ile bir araya getirilmiş,günlük 500 ile 4000 litre arası üretim kapasitesi oluşturulmuştur.

Ünitede yer alan ekipmanlar

1 adet biyodizel reaktörü ,2 adet ham madde ve ürün deposu,1 adet pompa,1 adet filtre, 1 adet elektrik panosu ve tesisatı şase üzerine monte edilmiştir.

Biyodizel nedir?

Konala,ayçiçek,soya,,aspir,pamuk,palm, gibi yağlı tohum bitkilerinden elde edilen yağların yada hayvansal yağların bir katalizatör eşliğinde kısa zincirli bir alkol ile (metanol yada etanol) reaksiyonu sonucunda ortaya çıkan ve yakıt olarak kullanılan bir üründür.

Kanola ya da kolza bitkisinin Türkiye'de önemi nedir ?

Soğuk yağ (cold pressing) sistemi nedir?
Kanola, ayçiçeği,susam, soya,fındık,yerfıstığı ceviz,mısırözü,haşhaş,keten tohumu, hint tohumu,aspir vb. yağlı tohumlardan en basit, ekonomik, saglıklı ve naturel yağ elde etme sistemidir. Yağlı tohum hiçbir on ısıtma, pşirme, kimyasal, rafine vb. işlemlere tabi olmadan küçükk kapasiteli özel yağ preslerinde sıkılarak soğuk yağ elde edilir. Çıkan yağ filtreden geçirilerek kullanılmaya hazir hale gelir. Bu tıpkı taze sıkılmış meyve suyu üretimine benzer, tüm mineral,vitamin ve antioksidan maddeler yagın içinde kalmakta bu da yağın kalitesini oldukça arttırmaktadır. Presten çıkan posa da küspe olarak en değerli hayvan yemi üretiminde kulanılır.
Soğuk Yağ (Cold Pressing) Nerelerde Kullanılır?
  • A- Ceviz, susam, soya, findik, yerfistigi, ayçiçegi, misir soguk yagları salata yagı ve salata soslarında kullanılmaktadır.
  • B- Findik, yerfistigi, ceviz, susam soguk yagları pastacilik sektorde tercih edilmektedir.
  • C- Kanola, ayçiçegi soguk yaglari biodizel yakit imalatinda en uygun yag olarak kullanilmaktadir.
  • D- Hashas, keten tohumu, hint tohumu soguk yaglari kimya ve kozmetik sanayinde kullanilmaktadir
Style Switcher
Layout Style
Predefined Colors
Background Image